[#WorkBaL@EU] – Τηλεδιάσκεψη με Ισπανία

Οι σπουδαστές που θα βελτιώσουν το επαγγελματικό τους προφίλ μέσω work-based learning (μαθητεία) με τοποθετήσεις σε εταιρείες στη Σεβίλλη της Ισπανίας είχαν τις πρώτες τους συνεντεύξεις με τον εταίρο μας στην Ισπανία euroMind.
Δεκαπέντε (15) σπουδαστές του 1ου ΕΠΑΛ Αιγάλεω και δύο (2) καθηγητές συνοδοί θα μεταβούν για 3 εβδομάδες στη Σεβίλλη και τρεις (3) απόφοιτοι του 1ου ΕΠΑΛ Αιγάλεω και του 1ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Αιγάλεω θα μεταβούν για 6 μήνες στη Σεβίλλη επίσης για να τοποθετηθούν σε εταιρείες μέσω του προγράμματος Erasmus+.
Οι μαθητές που συμμετέχουν στην κινητικότητα αυτή είχαν την Παρασκευή 23/9/2016 μια συνάντηση, μέσω τηλεδιάσκεψης, με τον Ισπανό εταίρο μας που θα αναλάβει τη διεκπεραίωση της διαδικασίας της μαθητείας στις Ισπανικές εταιρείες.
Μάθετε περισσότερα στο ιστολόγιο της κινητικότητας στη διεύθυνση http://workbal.weebly.com
Δείτε στιγμιότυπα από τη τηλεδιάσκεψη εδώ.