Σχολικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

Την Τετάρτη 14-03-2018 πραγματοποιήθηκε ο αγώνας ποδοσφαίρου μεταξύ του 1ου ΕΠΑΛ (γαλανόλευκη εμφάνιση) και του 3ου ΓΕΛ Αιγάλεω, στα πλαίσια του σχολικού πρωταθλήματος. Ο κανονικός αγώνας έληξε 0-0 και στη διαδικασία των πέναλτι το 1 ο ΕΠΑΛ έχασε με σκορ 5-4.
Μπράβο στους μαθητές και των δύο σχολείων που έπαιξαν ένα θαυμάσιο ποδόσφαιρο με ήθος και αγωνιστικότητα προσφέροντας ένα πολύ ωραίο θέαμα στους φιλάθλους. Η κερκίδα ήταν καταπληκτική, απόλαυσε τον αγώνα και συνεχάρη όλα τα παιδιά που συμμετείχαν, γιατί αυτό είναι το νόημα του αθλητισμού. Ξεχάσαμε ότι το ποδόσφαιρο είναι άθλημα;
Στην εποχή των μονομάχων και της μετατροπής των γηπέδων σε αρένες, αυτό που έχουμε να πούμε είναι πως είμαστε περήφανοι για τα παιδιά αυτά, που μέσα στον αγωνιστικό χώρο απόλαυσαν έναν ωραίο αγώνα με τους φίλους και τους συμμαθητές τους.
Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες (και στους καθηγητές). Η βία δε θα περάσει!!