15η Graphica 2017

Την παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2017 οι μαθητές του τομέα Εφαρμοσμένων Τεχνών του 1ου ΕΠΑΛ Αιγάλεω επισκέφθηκαν τον εκθεσιακό χώρο της GRAPHICA 2017 στην Παιανία. Οι μαθητές είχαν τη δυνατότητα να δουν από πρώτο χέρι τις τεχνολογικές εξελίξεις τόσο σε επίπεδο μηχανημάτων παραγωγής και υλικών όσο και σε επίπεδο λογισμικού. Η εξέλιξη του κλάδου των Γραφικών Τεχνών σε παγκόσμιο επίπεδο, μεταμόρφωσε τη GRAPHICA, χρόνο με το χρόνο, ώστε να ενσωματώνει ολοένα και περισσότερους τομείς της έντυπης και οπτικής επικοινωνίας.
Με 25 χρόνια αδιάλειπτης παρουσίας στην Ελληνική Αγορά, η GRAPHICA αποτελεί την μακροβιότερη και πιο επιτυχημένη έκθεση Γραφικών Τεχνών στη Ελλάδα. Η 15η Διοργάνωση της GRAPHICA αποτελεί σταθμό στην πορεία της έκθεσης καθώς, για πρώτη φορά, η έκθεση διευρύνει το φάσμα προβολής της, ενσωματώνοντας το σύνολο των Γραφικών Τεχνών και της Οπτικής Επικοινωνίας κάτω από μία στέγη.